Gabriella Salvete dekorativní kosmetika
Gabriella Salvete péče

KROK ZA KROKEM

Už v roce 2021 byl vidět všude návrat k 90. letům, a stejný trend pokračuje i v letošním roce. Co by vám nemělo uniknout? Konturované rty! Nelekejte se ale, že se vrátila móda rtů obtažených tmavou linkou. Kontura se sice vrátila, ale v jemnější, světlejší, mnohem lichotivější podobě. Vzhledem, který je nejvíc in a který uvidíte na celebritách i přehlídkových molech je kontura v kombinaci s leskem. Jak na to? Není to složité, stačí párkrát zkusit a budete mít tenhle trend v malíku. Začneme samozřejmě tím, že rty by měly být hydratované, bez šupinek a nerovností. Jenom tak se vám podaří namalovat konturu přesně. Doporučujeme používat balzám, kdykoliv nemáte rty nalíčené a občas jim dopřát jemný peeling masážním kartáčkem.

1-2-3

Pro základní tělový look, který bude v roce 2022 velmi oblíbený, budete potřebovat tři produkty: hnědou tužku, tělovou rtěnku a transparentní lesk. Vyberte si konturovací tužku, která má studený světle hnědý odstín. Můžete začít tím, že si na pomoc vezmete nejdřív svou oblíbenou barvu tužky na obočí a zkusíte to s ní. Podle toho, jak se vám bude výsledek zamlouvat, se pak můžete vydat na nákup tmavšího/světlejšího odstínu. Nakreslete konturu lehce kolem vnější hranice rtů – rty tak opticky zvětšíte.

Blending...

Rty pak vyplňte tělovou/růžovou/starorůžovou rtěnkou. A teď přijde ten důležitý krok: linku prstem rozmazejte směrem dovnitř do rtěnky. Vznikne vám tak plynulý přechod mezi oběma barvami. Kolem rtů vám tak zůstane jakoby stín, který rty zvýrazní. V žádném případě by to neměla být ostrá linka.

Lesk nesmí chybět

Posledním krokem, který bude pro líčení v letošním roce typický, je lesk. Naneste ho buď na celé rty nebo jen doprostřed horního a spodního rtu. A máte rty jak z časopisu s beauty trendy na rok 2022! S barvami a odstínem konturky můžete pak experimentovat podle chuti. Jednoduchým pravidlem, kterým se můžete řídit, je vybírat ke rtěnce konturku o dva odstíny tmavší.

Přihlášení zavřít